Toni&Guy, Casual, Sea Salt Texturising Spray (Sól morska do stylizacji)

Toni&Guy, Casual, Sea Salt Texturising Spray (Sól morska do stylizacji)

Średnia ocena: 3.64/5

Idealny do kreowania rozczochranych fryzur. Zapewnia matowe wykończenie bez efektu sklejenia włosów. Podkreśla naturalny charakter włosów i dodaje im objętości. Unosi włosy i utrwala efekt artystycznego nieładu.

nadające objętość, matujące
inne
w sprayu
lekkie

A ja jestem z niego zadowolona!

Pierwszy raz użyłam tego sprayu u mamy, która ma kręcone włosy. Juz po pierwszym psiknieciu efekt bardzo mi się spodobał i musiałam kupić egzemplarz dla siebie!

Moje włosy są cienkie, łatwo je obciążyć. Nie są jakoś bardzo zniszczone, ale przyklapniete przez ich mała ilość i grubość.

Po użyciu tego sprayu wreszcie wydaje się, że mam więcej włosów niż mam naprawdę. Dzięki temu, że spray pomaga stworzyć na głowie efekt "artystycznego nieladu", wydaje się po prostu ze włosy są gęstsze, grubsze i ze po prostu jest ich więcej. Wydaje mi się, że są lekko uniesione u nasady.

Fakt jest faktem, że po użyciu włosy są dosyć suche, co może być dla niektórych osób niekomfortowe, jednak moje włosy maja tendencje do przetłuszczania się na czubku, więc nie jest to wcale jakiś wielki minus. Fakt, nie nakładam sprayu na suche końce, bo wtedy są już aż za suche.

Nie spełnił moich oczekiwań

Toni&Guy, Casual, Sea Salt Texturising Spray (Sól morska do stylizacji) kupiłam z nadzieją uzyskania miękkich fal na włosach jak po morskiej kąpieli. Niestety przeliczyłam się, bo spray nie daje takiego efektu. Pomaga w stylizacji włosów, dodaje troszkę objętości ale ja oczekiwałam czegoś więcej. Zapach ma przyjemny, taki delikatnie morski.
Cena do przyjęcia, wersja mini kosztuje ok 10 zł i wystarczy na długo. To był mój pierwszy i ostatni zakup tego sprayu.

Niestety syreny ze mnie nie robi

Jakiś czas temu odgrzebałam swoje stare zdjęcia z wakacji. Byłam może w wieku 9-10 lat. Miałam na głowie naprawdę ładne, kręcone włosy, a nie pomiętolone siano jak teraz. Oczywiście wtedy nie miałam bladego pojęcia jak się z nimi obchodzić, w związku z czym wyglądały różnie. Jednak zdjęcia na plaży (jak mniemam po kąpieli w Bałtyku, ponieważ nigdy nie odpuściłam okazji, żeby poskakać w fale) szczególnie przykuły moją uwagę. Loki były pięknie skręcone, zdefiniowane, ujarzmione i pozbawione niesfornego puchu. Przypomniałam sobie, że nigdy nie wyglądały tak dobrze, jak właśnie po kąpieli w słonej, morskiej wodzie. Na fali wspomnień i tęsknoty za piękną fryzurą postanowiłam spróbować drogeryjnej wersji soli morskiej. Wszak w końcu był grudzień i na pluskanie się w Bałtyku nie miałam co liczyć.

Niestety sól od Toniego nie daje właściwie żadnych efektów. Nie widzę zdefiniowania loków, podrasowania skrętu czy ujarzmienia puchu. Daje taki sam efekt, albo i gorszy co pierwsza lepsza odżywka w sprayu. Na kuszące loki jak u syreny wyłaniającej się z morskiej piany nie ma co liczyć.

Spray bardzo przyjemnie pachnie, zapach trochę utrzymuje się na włosach. Nie zauważyłam przesuszenia, co jest cenne przy produkcie tego typu. Atomizer sprawnie działa rozpylając odpowiednią mgiełkę. Produkt jest dostępny w dwóch pojemnościach i polecam na początek zaopatrzyć się w wersję miniaturową, bo efekty mogą was srogo rozczarować.

Zalety:
+ zapach
+ nie przesusza
+ nie robi krzywdy
+ dostępny w dwóch pojemnościach
+ nie skleja włosów

Wady:
- nie działa zgodnie z obietnicami producenta
- cena

Super!

Kupiłam na promocji opakowanie 75ml. Do moich włosów spray sprawdza się świetnie! Podobny efekt jak po użyciu pianki wspomagającej skręt fal i loków, ale mniej się klei ;) Fryzura powstaje ekspresowo - mam bardzo długie i gęste proste włosy, spryskuje je sprayem a następnie zawijam na czubku głowy w kok na kilka minut. Po rozpuszczeniu mam idealne, wyraźnie podkreślone fale w stylu Shakiry ;) Kosmetyk sprawdza się także przed użyciem lokówki i prostownicy, wydaje się być także dość wydajny.

jest ok

Spray sprawia, że włosy faktycznie wyglądają fajnie, wakacyjnie. Nie zauważyłam, aby włosy były po nim przesuszone, czy zniszczone. Produkt ładnie pachnie i jest wydajny. Kupiłam mniejszą pojemność i spokojnie stwierdzam, że większa nie jest potrzebna. Dodaje objętości, a włosy po nim są błyszczące. Nie skleja. Ma bardzo fajny atomizer, który równomiernie rozprowadza produkt. Polecam.

Bubel

Mimo obietnic producenta, produkt po prostu nie robi nic dobrego. Ani po nałożeniu na mokre włosy, ani na suche, nie dawał żadnego efektu falowania na moich prostych włosach. Na szczęście kupiłam tylko mini wersję produktu i nie było mi szkoda się z nim rozstać. Na plus neutralny zapach produktu i wspomniana wyżej możliwość zakupu mini wersji.

Trzeba mieć na niego sposób.

Produkt fajny ale trzeba znaleźć na niego sposób. Nie polubiliśmy się od samego początku. Na suchych włosach nie robił nic. Ja najpierw przeczesuje mokre włosy, gdy trochę przeschnął aplikuje produkt, lekko ugniatam włosy i czekam aż wyschnął całkowicie. Tylko wtedy uzyskuje ładne fale w stylu surferki. Fryzura w takim stanie utrzymuje się przez cały dzień. Mam włosy proste i dosyć grube i gęste.

Niby działa, ale nie do użytku na dłuższą metę

Kupiłam sobię tę sól w pewien słoneczny dzień,a to dlatego, że uwidziało mi się, że skoro mam włosy falowane i lubią one przybierać formę tzw beach look to wspomogę to jeszcze solą morską w sprayu. Wybrałam mniejsze opakowanie na próbę, które i tak było dość wygodne i nie prędko się skończyło. Dość powiedzieć, że kosmetyk predzej mi się znudził i niestety zaobserowałam po nim znaczene wysuszenie i puszenie włosów, a nie używałam go codziennie. Psikałam nim włosy po ich umyciu i wgniatałam. Rano fale były takie jakie są kiedy jestem nad morzem. Bardzo fajnie to wygląda szczególnie w lecie. Jednak tak jak powiedziałam moje włosy nie za bardzo tę sól polubiły. Zrobiły się matowe, suche i za bardzo się puszyły. Próbowałam dociec czy to rzeczywiście wina tego psikacza i okazało się, że tak. Opakowanie zużyłam i więcej nie chcę, choć przyznaję, że produkt daje naprawde fajny efekt.

Ułatwia stylizację

Nie jest to spray który da nam morskie fale i zakręci włosy. Pomoże on w stylizacji ich, doda objętości, a przede wszystkim, użyty przed zakręceniem włosów, ułatwi ich stylizację, uporządkuje włosy a także przedłuży trwałość fryzury. Do tego właśnie go stosuję. Przed zakręceniem włosów delikatnie je zwilżam sprayem i następnego dnia się pięknie zakręcone, a także dłużej się trzymają. Nie zauważyłam przesuszenia. Obklejenie może delikatne, ale nie wpływa negatywnie na komfort czy wygląd fryzury, a dodaje objętości. Zapach też przyjemny, delikatnie morski. Przyjemny spray. Lubię do niego wracać od czasu do czasu. Cena mogłaby być niższa, ale wersja mini kosztuje jedynie 10zł a starcza na długo.

Bardzo dobry kosmetyk do włosów

Podoba mi się efekt jaki nadaje moim dość cienkim włosom. Stają się ładnie falowane i bardziej puszyste. Minimalnie skleja włosy, ale przy rozczesywaniu przestaje to być problemem.
Miło pachnie i dobrze się aplikuje. Opakowanie jest estetyczne i praktyczne.
Moim zdaniem wadą jest fakt, że szybko się zużywa oraz efekt po kilku godzinach jest już niewidoczny (mam cienkie i trudne do ułożenia włosy, może to jest przyczyna).
Zużyłam jedno opakowanie i dzisiaj kupiłam kolejne. W ogólnym rozrachunku jest to kosmetyk, którego chętnie używam i będę używać.

Dziwnie skleja i wysusza

Nie polubiliśmy się.
Produkt kupiłam z nadzieja na efekt zmierzwionych włosów jak po wyjściu z plaży ;)
Potargane słońcem, nierówne fale były moim marzeniem.
Niestety ten produkt jedynie sklejał, dziwnie uklepywał włosy i powodował ze wyglądały jak smutne gałęzie.
Dodatkowo powoduwał, ze były suche jak wiór - zapewnię to zasługa soli.
No niestety to nie jest pordukt dla mnie.
Teraz czasami go używam kiedy chce zapleść jakieś warkocze lub koki ponieważ powoduje ze włosy bardzie „tępe” i nie wyślizgają się z upięcia.

Przydaje sie ;)

W moim wypadku jest to typowe nadanie tekstury włosów. Produkt używam sporadycznie aby nie zniszczyć piurek ;)
Sól potrafi wysuszyć , ale po kilku aplikacjach w odstępach nic przykrego mi się nie przytrafiło. Mam mieszane uczucia co do tego produktu, bo posiadałam lepsze... Zły nie jest ale mógł by lepiej trzymać stylizacje.