Toni&Guy, Casual, Sea Salt Texturising Spray (Sól morska do stylizacji)

Toni&Guy, Casual, Sea Salt Texturising Spray (Sól morska do stylizacji)

Średnia ocena: 3.64/5

Idealny do kreowania rozczochranych fryzur. Zapewnia matowe wykończenie bez efektu sklejenia włosów. Podkreśla naturalny charakter włosów i dodaje im objętości. Unosi włosy i utrwala efekt artystycznego nieładu.

nadające objętość, matujące
inne
w sprayu
lekkie

Nie lubię używać pianki do włosów, bo za bardzo mi je usztywnia - dlatego ten kosmetyk to dla mnie idealne rozwiązanie, gdy chcę uzyskać kontrolowany nieład na głowie. Włosy nie są sztywne, wyglądają zdrowo, ale zyskują ten bałaganiarski luz - i o to chodzi. Polecam zwolenniczkom luźnych upięć (lubię dodatkowo spryskać włosy tą solą dla ułatwienia stylizacji, kiedy robię np. luźny kok - włosy są mniej śliskie i łatwiej jest zrobić upięcie, które się nie rozsypie po pół godzinie, dodatkowo kok jest bardziej na luzie). Warto kupić, w kategorii sprayów do stylizacji z solą morską jest według mnie najlepszy.

Dobry do kręconych

Spray polecił mi mój fryzjer do stylizacji włosów i podkręcenia loków. Coś w tym jest, że włosy nigdzie nie wyglądają tak dobrze, jak nad morzem.
Stosowałam go zarówno na włosy wilgotne, jak i na suche do reanimacji i daje radę! Wystarczy spsikać nim włosy i pougniatać, a loki stają się ładnie zdefiniowane i podkreślone.
Spray jest wydajny, starcza naprawdę na długo. Jedyne co, to użyty w zbyt dużej ilości przy nasadzie włosów może sprawiać wrażenie tłustych włosów.

Spray do stylizujący z solą morską, Sea Salt Texturising Spray, Toni&Guy

Spray do stylizacji kupiłam w jednej z drogerii internetowych
Opakowanie butelka z atomizerem o pojemności 75 ml zapłaciłam około 13 zł
Mam cienkie włosy z tendencją do przetłuszczania u nasady i przesuszania na końcach, większość kosmetyków do stylizacji je obciąża jednak kosmetyki firmy Toni&Guy okazały się pozytywnym odkryciem i ten spray to już co najmniej trzeci kosmetyk do stylizacji który kupiłam.
Kosmetyk nanoszę na umyte wilgotne włosy z pominięciem nasady, następne modeluje je na szczotce lub używam lokówki.
Spray lekko utrwala włosy, nawilża, nie obciąża, dla utrwalenia lekko spryskuję całość włosów lakierem z tej samej serii, uczesanie wygląda ładnie i naturalnie, są lekkie sypki ładnie odbite od nasady.
Sprayu używam raczej sporadycznie wiec trudno mi stwierdzić jakby wpłyną na stan moich włosów przy regularnym częstym stosowaniu.
Podsumowując to ten spray to dobry kosmetyk do stylizacji cienkich włosów włosy są nawilżone i elastyczne, dobrze się układają. Polecam!

Wykorzystała: kilka próbek

Nie dla włosów niskoporowatych

Jeżeli masz włosy naturalnie proste, raczej niepodatne na kręcenie - nawet się łudź, sól morska nic nie zdziała. Próbowałam na włosy suche, na włosy mokre i efektu totalnie żadnego. Cóż, pozostaje mi lokówka :D

Szybko i łatwo ułożysz włosy

Mega produkt dla leniwego faceta :) Szybkie i łatwe ogarnięcie włosów, nic się nie klei, spoko zapach i wygląd. Trochę się kojarzy z latem i morzem, ale to chyba dobrze. Pomaga też przy kręconych włosach. Wystarczy spryskać i przejechać ręką po włosach i już. Nie trzyma zbyt długo, ale pomaga ułożyć włosy przy wyjściu. I wygładza koguty od spania :)))

Do kręconych włosów super!

Bardzo lubię ten produkt. Używam go od wielu lat i dopiero po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że jego magia leży w stylizacji włosów kręconych naturalnie bądź lokówką. Takim właśnie włosom nadaje piękną, naturalną teksturę i świetnie je trzyma, jeśli mamy problemy z szybkim traceniem skrętu we włosach. Do tego pięknie pachnie i przyjemnie się z niego korzysta, małą wersję można wrzucić do torebki i dodać sobie objętości i tekstury tak naprawdę w dowolnym momencie dnia. Bardzo polecam korzystać z niego po pokręceniu włosów lokówką - z głową w dół wypsikać włosy z wszystkich stron z dalszej odległości. Wtedy działa najlepiej, a z bliskiej odległości, bez odpowiedniego ułożenia głowy może zrobić krzywdę.

Bardziej gadżet niż przydatny produkt

Mam włosy falowane. Nie mam doświadczenia z innymi produktami tego typu. Ale ten nic specjalnego nie robi. Nawet jak niczego nie użyję i pozwolę włosom wyschnąć bez suszarki to efekt jest taki sam jak po tym spray. Nie jest najtańszy więc tak trochę bez sensu go kupować. Miałam wrażenie, że wysusza lekko włosy.

Od czasu do czasu

Zacznę od tego, że moje włosy są falowane, w typie 2a/2b, jest ich dużo, skręt jest mocniejszy od spodu, są cienkie, łatwo poddają się stylizacji. Zakupiłam pod wpływem impulsu, myślałam, że będę wyglądać jak te modelki z reklam :), na moich włosach działa w ten sposób, że bardziej rozdziela partię włosów i przez co fale są bardziej podkreślone, czasami lubię ten efekt. Osobiście najlepiej mi się sprawdza nakładany na wilgotne jeszcze włosy, ale od czasu do czasu używam też na suche. Jak już wspomniałam mam cienkie włosy, pomimo, że sam produkt gdy się go użyje zostawia taką dziwną warstewkę na włosach to używając go na codzień zauważyłam spore przesuszenie. Lubię go mieć i używać od czasu do czasu, szczególnie w miesiącach letnich. Jest to pierwszy produkt do stylizacji włosów z solą morską, którego używałam więc nie mam porównania z konkurencją. Warto spróbować, ale nie oczekiwałabym jakichś spektakularnych efektów.

Niespełnione obietnice producenta.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Oczekiwania: Kosmetyk odpowiedni do stylizacji włosów, który sprawdzi się w reanimacji fryzury.

Skład: Ze składników odżywczych humektant i dwa emolienty. Czyli nawilżenie i zabezpieczenie włosów. Nie ma wysuszającego alkoholu co jest wielkim plusem, bo większość tego typu produktów niestety ma. Plus za zgodność z metodą CG.

Opakowanie: Plastikowe opakowanie z atomizerem. Plastikowa zatyczka, która chroni kosmetyk przed rozlaniem się w podróży. Nie można kontrolować zużycia produktu. Z zewnątrz przyjemna dla oka minimalistyczna grafika, ładne napisy. Z tyłu wypisany skład. Atomizer działa odpowiednio, rozpyla idealną ilość kosmetyku. Plus dla producenta, że daje dwie pojemności produktu.

Wrażenia: Po otwarciu przyjemny zapach, utrzymuje się na włosach jeszcze jakiś czas po użyciu. Ni To dość trudny kosmetyk, myślę, że należy znaleźć na niego sposób. Użyłam go solo i zostawiłam włosy do samodzielnego wyschnięcia – tragedia. Włosy były oklapnięte, zrobiły się tłuste strąki, które bardzo nieestetycznie wyglądały. Następne podejście do kosmetyku było z dyfuzorem – tu spray wypadł stanowczo lepiej. Dużo lepiej działa wspomagany ciepłym powietrzem suszarki. Na pewno włosy nie mają podbitego skrętu – są to raczej większe fale, z tendencją do kręcenia się. Kosmetyk sprawił, że optycznie mam więcej włosów, dodał im świetnej objętości. Minimalnie odbija włosy od nasady, za co kolejny plus. Niestety ja nie oczekiwałam takiego efektu, bo stanowczo bardziej zależy mi na definicji skrętu niż na objętości. Niestety ten spray mimo, że nie ma w składzie alkoholu przesusza moje włosy. Dlatego nie skuszę się po kolejne opakowania.

Świetny na wakacyjne wyjazdy

Ten spray jest świetny na wakacyjne wyjazdu gdzie nie mamy czasu albo chęci poświecić na stylizacje włosów. Wystarczy kilka psiknięć aby moje włosy proste jak drut nabrały objętości i wyglądały naturalnie pogniecione co wyglądało bardzo dobrze. Ma bardzo ładny przyjemny zapach i jest wydajny pomimo niewielkiego opakowania ale dzięki temu starcza na długo i można go zabrać ze sobą nawet do letniej małej torebki aby w ciągu dnia poprawić włosy.

Mistrz do stylizacji

Praktycznie codziennie suszę włosy, więc tego typu produkt w mojej pielęgnacji jest po prostu koniecznością. Zanim jednak wybrałam coś dla siebie, przejrzałam wiele recenzji, czytałam opinie, skupiłam się na tym, żeby nie miał alkoholu, nie obciążał włosów, niósł za sobą jakieś korzyści.
I mam go! Dzięki temu produktowi moje włosy są błyszczące, mięciutkie, czuję, że są odpowiednio chronione. Polecam z czystym sumieniem, bo spełnia swoje zadanie i dodatkowo upiększy wasze włosy. W swojej kategorii - mistrz!

Zaskoczenie

Kupiłam na promocji w Rossmannie z czystej ciekawości. Niestety po pierwszym użyciu i wysuszeniu dyfuzorem, nie wyglądałam najlepiej, taki piorun w pietruszkę. Za drugim razem spróbowałam trochę inaczej i też niestety wyglądałam jak zmokła kura, zdenerwowana wzięłam szczotkę i suszarkę i wymodelowałam włosy i tu zaskoczenie, były super, lekkie, jakby grubsze, jakby było ich dwa razy więcej, sprężyste. Byłam zachwycona, fryzura trzymała się pięknie przez dwa dni. Może trzeba mieć bardziej podatne włosy lub przynajmniej lekko kręcone, żeby nadać im efekt plażowych fal przy pomocy tego kosmetyku, ja od tej pory używam go do modelowania włosów i jestem zachwycona, przypadkiem odkryłam super kosmetyk do zwiększenia objętości i polecam go właśnie do modelowania, fryzura jest super.