Bourjois, Silk Edition (Puder w kompakcie)

Bourjois, Silk Edition (Puder w kompakcie)

Silk Edition zainspirowany jedwabiem, z technologią Soft Focus, formuła przyjemnie wtapia się w skórę.nie tworzy efektu maski i zapewnia komfortowe uczucie naturalnej cery. Silk Edition wyrównuje przebarwienia i drobne niedoskonałości cery. Pudry krystaliczne zawarte w formule matują cerę aż do 8 godzin, zachowując promienny wygląd skóry i nie wysuszając jej. Cera jest matowa, ale nie wygląda na przeciążoną czy zmęczoną.
Efekty są wielowymiarowe:
- niewidoczne pory i przebarwienia,
- wygładzone zmarszczki,
- cera jest zmatowiona,
- nie tworzy efektu maski.

matujące
prasowany

Przeciętny puder w wyjątkowym ubranku

Puder jak puder, nie jest w żadnym wypadku wyjątkowy i wspaniały jak niektórzy się zachwycają. Jakościowo zupełnie przeciętny, spełnia swoją rolę. Jest dosyć miękki trzeba delikatnie używać pędzla bo rozsypuje się na boki, umiarkowanie trwały, gąbeczek nie używam. Ma fantastyczne pudełko i za to dałabym milion gwiazdek i dlatego będę go kupować. Znalezienie pudru z pudełkiem, które się nie rozpada i jest kompaktowe, graniczy z cudem, to jest ideałem. Kupiłam dwa pudry na wypróbowanie bo są super tanie. Kolor 53 Golden Beige niezbyt mi się podoba, zmienia kolor podkładu, jest dosyć kryjący i wpada w żółć/pomarańcz. Kolor Vanilla jest w porządku, bardziej neutralny i zdecydowanie lepiej dopasowuje do cery, ten będę używać.

Ciekawe opakowanie

Muszę przyznać, że opakowanie jest rewelacyjne. Ale środek też niczego sobie. Puder ma 2 stopnie krycia. Delikatny gdy nałożymy pędzlem i mocny gdy nałożymy gąbeczką dołączoną do pudru. Puder przepięknie wygląda na twarzy. Uwielbiam używać go latem, gdy nie nakładam podkładu. Wystarcza mi wtedy tylko jego krycie.

Dobry puder wykańczający makijaż

Puder charakteryzuje się bardzo ciekawym, ładnym i przydatnym opakowaniem. W opakowaniu znajduje się lusterko oraz gąbeczka - idealnie pasuje do torebki.

Puder ma bardzo przyjemny zapach, aksamitną konsystencje. Przy nakładaniu gąbeczką ma mocniejszy efekt krycia.

Puder wykańcza makijaż, matuje cerę ale nie jest to mocny mat.

Produkt wydajny ale cena regularna wysoka jak za produkt bez efektu wow.

To nie jest puder w kompakcie

To zwykły puder w kamieniu, tylko gąbeczką. Twardy jak kamień, w ogóle nie daje efektu krycia, można go użyć co najwyej do zmatowienia skóry w ciągu dnia.

Idealny do torebki.

Ten puder trafił w moje ręce ponieważ szukałam czegoś z lustereczkiem do torebki by móc na szybko poprawić swój makijaż w ciągu dnia. Puder ma przyjemną konsystencję która pozostawia satynowe wykończenie. Ładnie wtapia się, ujednolica kolor skóry oraz daje promienny efekt niby matuje ale nie wygląda płasko i sztucznie na twarzy. Opakowanie jest solidnie wykonane, nie pęka ani nie otwiera się.

Póki co nie znalazłam dla siebie nic lepszego

Nie pamiętam właściwie jak wpadł w moje ręce. Pewnie szukałam jakiegoś pudru i wpadłam na ten. Mam bardzo jasną cerę i używam koloru 52 Vanilla.
W zasadzie po pierwszym użyciu przekonałam się do tego pudru. Jest lekki i dobrze się rozprowadza. Gąbeczka wewnątrz jest ok jeśli chodzi o zabezpieczenie produktu przed połamaniem, jednak do aplikacji polecam raczej pędzel (chyba, że ja po prostu nie radzę sobie z aplikacją gąbeczką).
Ja kupuję go zawsze w drogerii internetowej (tylko pierwsze opakowanie kupiłam chyba w Hebe). Z tego co widziałam w Rossmanie czy Hebe cena jest wysoka, ale przez internet można sporo przyoszczędzić ;)

Kupiłam ten puder, bo... spodobało mi się opakowanie

Oceniam odcień 52 Vanilla - jasny, ciepły beż, ciut ciemniejszy niż 51, dla bladolicych może być za jasny.

Zdradzę Wam mały sekret, puder ten kupiłam, ponieważ szukałam małego, zamykanego lusterka do torebki, żeby w razie potrzeby przyjrzeć się sobie, skontrolować swój makijaż i jeśli zajdzie taka potrzeba - poprawić go. A że była promka w Rossmannie -55% to wiecie - w moje ręce wpadł ten produkt i w sumie pomyślałam, że dlaczego by nie. Puder też się zawsze przyda, co prawda, nie mam nawyku dopudrowywania się w ciągu dnia, ale kiedy wyjeżdżam - im mniej rzeczy, tym lepiej, a ten produkt właśnie taki jest - mamy dobrej jakości lusterko i puder.

No właśnie, samo opakowanie. Muszę przyznać, że przyciągnęło mój wzrok i wyróżniło się spośród wielu innych kosmetyków na uginających się sklepowych półkach. Zaintrygowało mnie swoją prostotą, elegancją i kompaktowością. Opakowanie jest czarne, błyszczące z grafiką w kolorze brzoskwiniowym. Po otwarciu naszym oczom ukazuje się dobrej jakości lusterko (tak, w moim przypadku jako pierwsze :D), które możemy dowolnie sobie obrócić i dzięki temu ustawić tak jak nam pasuje. Możemy je odchylić do tyłu, do przodu, w prawo, bądź lewo. Puder zabezpieczony jest folią ochronną, na której znajduje się gąbeczka w kształcie prostokąta do nakładania pudru. Od razu powiem, że jak to zazwyczaj bywa w przypadku akcesoriów dołączanych do kosmetyków, szału ona nie robi, ale w podróży od biedy jakoś nią doklepiemy puder ;) No właśnie, ten z kolei na środku posiada piękne wytłoczenie sygnujące markę Bourjois (mnie już się ono starło). Całość przedstawia się bardzo elegancko i robi wrażenie.

Puder Bourjois ma kolor, nie jest transparentny, więc polecam koniecznie dobrać go do swojej karnacji. Z racji tego, że puder ma kolor, daje też delikatne krycie. Puder jest lekko perfumowany, ma ładny, przyjemny zapach, który uprzyjemnia jego aplikację. Jest jedwabisty, nałożony na twarz, daje efekt aksamitnej cery. Matowi, ale nie robi tego jakoś fenomenalnie, na mojej mieszanej cerze mat utrzymuje się jakieś 3 h max, później zaczynam się delikatnie błyszczeć w strefie "T". Oczywiście, jeśli zaaplikujemy go za pomocą dołączonej gąbeczki, mat będzie nieco trwalszy, ale tak nałożony, daje efekt ciężkiej cery i odcina się od podkładu. Dużo lepiej prezentuje się zaaplikowany pędzlem.

Stosuję go raczej sporadycznie, często w podróżach, nie zauważyłam, żeby mnie zapchał, a już na pewno nie podrażnił, ani nie wywołał żadnej reakcji alergicznej. Moja skóra dobrze na niego zareagowała. Po wykończeniu raczej już do niego nie wrócę, ponieważ jest to bardzo przeciętny puder, znam lepsze lub porównywalne jakościowo, a dużo tańsze. No i jestem też bardziej zwolenniczką sypkich pudrów.

raczej zwyklak

Puder ma ładne opakowanie, z ruchomym lusterkiem, co zdecydowanie jest jego zaletą. Można go bez problemu zmieścić w każdej, nawet malutkiej torebce. W komplecie jest gąbka, która u mnie akurat się nie sprawdza, gdyż puder nałożony za jej pomocą wygląda zbyt ciężko i nienaturalnie. Nałożony pędzlem wygląda w miarę dobrze, choć nie ma szczególnej trwałości, czy jakiegoś super krycia.
Jest to puder kolorowy i trzeba go dobrać do swojej karnacji, gama kolorystyczna nie jest specjalnie bogata. Mam kolor 52 - vanilla, przy mojej dość jasnej skórze w lekko żółtym odcieniu, z piegami może być.
Wątpię, bym kupiła go ponownie, choć nie skreślam go zupełnie, w śmietniku nie wyląduje, jednak zdecydowanie nie jest to mój faworyt.

Lubię go do poprawek w ciągu dnia

Pudru używam tylko do poprawek. Sprawdza się w tej roli idealnie. Ładnie matuje nos, ma kolor, więc lepiej dobrze go dobrać (nie jest transparentny). Załączona gąbeczka sprawdza się do wciskania pudru w strefie T i jednocześnie zbiera nadmiar sebum.

Jako puder podstawowy nie jest zbyt wygodny do stosowania. W tej roli wolę pudry transparentne, najlepiej sypkie.

Więcej chyba jednak nie kupię.

Zużyłam jedno opakowanie. Fajna jedwabista formuła, łatwość aplikacji i trwałość makijażu, jednakże mimo wszystko mnie nie urzekł. Znam wiele lepszych produktów w o wiele niższych cenach.

Elegancki

Puder od Bourjois jest zapakowany w estetyczne, eleganckie pudełeczko z wyjątkowym obrotowym lusterkiem i miękką gąbką. Jest to bardzo delikatny i jedwabisty w dotyku puder. Po użyciu skóra jest wygładzona i matowa.
- Bardzo ładnie pachnie⁣
⁣- Lusterko możemy sobie ustawić tak jak chcemy dzięki możliwości obracania go o 360°!⁣
- jest to produkt idealny w podróży.⁣

Tylko OK

Jego właściwości nie zachwyciły mnie tak jak opakowanie, które jest faktycznie i ładne, i praktyczne. Sam puder dawał super efekt z podkładem Bourjois, ale tylko na jakieś 3 godziny. Potem się mocno wyświecał. Z innym podkładem gorzej współpracował, nie było takiego ładnego, wygładzającego efektu, co nie znaczy, że wyglądał jakoś źle. Miałam kolor golden beige 53. Niestety sam produkt pokruszył mi się dość szybko i korzystanie z niego stało się niewygodne. Podsumowując - dla mnie za słabo trzyma mat, jest niewystarczająco trwały. Dla mnie niewart tej ceny.