Kolastyna, Aqua Aksamit, Nawilżająca emulsja do opalania SPF50

Kolastyna, Aqua Aksamit, Nawilżająca emulsja do opalania SPF50

Nawilżająca emulsja do opalania SPF50 zapewnia skuteczną, fotostabilną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz ochronę przed promieniowaniem podczerwonym (IR) i światłem widzialnym (VL). Wzbogacona w kwas hialuronowy i betainę zapewnia nawilżenie oraz wzmocnienie funkcji ochronnych bariery lipidowej skóry podczas ekspozycji na słońce. Ultra-lekka, nietłusta konsystencja szybko się wchłania oraz nadaje odczucie aksamitnej delikatności.

Właściwości:
Nawilżająca emulsja do opalania SPF50 wykorzystuje technologię innowacyjnej ochrony: fotostabilna ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz ochrona przed promieniowaniem podczerwonym (IR) i światłem widzialnym (VL) zaawansowany system nawilżania i pielęgnacji, dzięki obecności kwasu hialuronowego i betainaultry. Emulsja ma lekką konsystencję, natychmiastowo się wchłania, co zapewnia skórze odczucie aksamitnej gładkości. Emulsja jest wysoko wodoodporna.

Filtry
SPF > 50
sucha, normalna
kremy z filtrem do ciała
nawilżające
w tubie

Bardzo ciekawa formuła, inny niż wszystkie filtry

Stosowałam ten SPF przez praktycznie całe wakacje i ogółem jest to świetna ochrona (w końcu aż SPF50) w wydajnym opakowaniu. Na zdecydowany plus że to nie tylko ochrona przed UV, ale również IR i VL. Oraz fakt, że emulsja jest wodoodporna.

Ale faktycznie ma nietypową konsystencję - nie klei się ani nie bieli jak klasyczne SPFy, nie roluje się, szybko się wchłania. Ale to nie jest tak, że w ogóle nie odczuwa się jej na skórze, lekko się klei nawet wiele godzin po aplikacji. Wielokrotnie po przyjściu z zewnątrz wolałam go zmyć chociaż z przedramion i dekoltu. Najważniejsze, że stanowi porządną ochronę przeciwsłoneczną.

Czyli podsumowując - świetny SPF, ale nie jest on całkowicie niewyczuwalny na skórze.

Fajny SPF

Skończyło się lato, to czas podsumować SPF, którego używałam.
Kolastyna AQUA AKSAMIT emulsja do opalania SPF 50.
Od razu zaznaczę, że raczej unikam słońca, ale też miałam kilka dni na plaży.

Szczerze, to kierowałam się oczywiście tym, by było "50", ale też ceną - w dniu zakupu, to była najlepsza oferta. :)
Ta emulsja bardzo fajnie rozprowadza się po ciele. Na początku skóra jest biała, ale po chwili to znika. Co prawda zostaje tłustawa warstewka, ale po czasie też się ona wchłania.
Zapach jest delikatny, nawet przyjemny.

Nie opaliłam się anie nie poparzyłam w miejscach, gdzie tę emulację miałam zaaplikowaną, także spełnia swoją rolę i chroni przed słońcem.

Odkrycie - uniwersalny lekki, wodoodporny, nie bielący SPF50 do twarzy i ciała o szerokim spektrum ochrony (UVA, UVB, VL, IR)

To jest moje odkrycie tego roku! Dlaczego? Oto powody:

+ łatwa do rozprowadzenia konsystencja lekkiego białego kremu
+ nie bieli
+ nie szczypie w oczy
+ ładny, średnio intensywny jakby kokosowy zapach - trochę się na skórze utrzymuje
+ wysoka ochrona SPF50
+ szerokie spektrum ochrony - UVA+UVB+VL (HEV) + IR
+ substancje nawilżające w składzie - sól sodowa kwasu hialuronowego, alantoina, betaina
+ wodoodporna
+ po zetknięciu z wodą, potem, łzami nie wybiela się
+ na suchej skórze np. ciała zostawia przyjemny miękki glow i wyraźnie nawilża oraz lekko natłuszcza, skóra staje się przyjemnie miękka
+/- na nawilżonej skórze twarzy, która nie jest w typie suchej a dodatkowo pokryta jest już wcześniejszymi warstwami pielęgnacji może się lekko wyświecać, ale efekt ten znika po około 1h
+ daje się bez problemu przypudrować
+ nie roluje się, nie wykrusza
+ nie jest komadogenna
+ można re-aplikować zarówno po odświeżeniu chusteczką, bibułką, wodą termalną jak i bez niczego - bezpośrednio na poprzednią warstwę
+ nie lepi się
+ duża objętość - 200 ml za rozsądną cenę
+ długie PAO - 12 m-cy
+ miękka tuba pozwala na łatwe wydobycie produktu
+ można wydobyć produkt do końca

Cóż dodać? Dla mnie rewelacja. Polecam spróbować.

jedwabisty spf do ciala!

Muszę przyznać, że to jeden z najlepszych SPF 50 do ciała w formie kremu/emulsji. Przede wszystkim nie ma tego standardowego, dość duszącego zapachu. Jest w formie dość lekkiej kremowej emulsji, która bez problemu rozprowadza się na skórze - nie jest tępa. Bardzo szybkie tempo wchłaniania produktu. Zgadzam się z obietnicą producenta - wykończenie na skórze jest wręcz aksamitne. Plus za kwas hialuronowy w składzie.